Jak rywalizować w Fifie?

Gra FIFA jest idealną przestrzenią dla ludzi uwielbiających rywalizację i dobrą rozrywkę. Zwłaszcza jeśli bierzesz w niej udział z najlepszym przyjacielem albo rodzeństwem, wtedy każde zwycięstwo w meczu smakuje podwójnie. Lubicie rozgrywać stworzone przez siebie turnieje? Czy konkurowanie ze sobą Was nie nudzi? Bardzo dobrze! Przedstawię Wam jak zorganizować turniej, który pochłonie Was całkowicie, aż do wydania kolejnej wersji Fify.

Najpierw musicie wybrać jakimi drużynami chcecie rozgrywać pierwszą fazę. Polecam tutaj szczególnie wybór wśród dostępnych w grze reprezentacji narodowych, powodują dodatkowy dreszczyk emocji, zwłaszcza, kiedy gramy Polską. Jeżeli wolicie kluby, to zdecydujcie się na jedną ligę i z niej dobierzcie swoje zespoły. Każdy z Was wybiera po 8 drużyn. Następnie czeka ekscytująca część – losowanie! Żeby poczuć się jak na prawdziwej gali losowania wypiszcie nazwy zespołów na małych karteczkach, wydrukujcie też szablon drabinki na 16 drużyn i ponumerujcie poszczególne miejsca liczbami od 1-16.

Decydujecie teraz, który z Was będzie miał numery parzyste, a który nieparzyste, ponieważ takie liczby będą przypisane Waszym wcześniej wybranym zespołom. Najpierw wylosujcie nieparzyste numery dla drużyn jednego z Was, czyli na przykład: pierwsza zostaje rozlosowana Anglia, zostaje oznaczona numerem 1, chwilę później USA, zostaje przypisana do 3, i analogicznie dalej aż do 15. Następnie drużyny parzyste – wylosowana zostaje Polska i przypisujemy do 2, potem Peru – do 4, i tak aż do 16. Skompletowaliście w ten sposób całą drabinkę, teraz czas na rozpoczęcie turnieju!

Druga faza nastąpi po rozegraniu 16 takich, opisanych wyżej turniejów, dzięki temu wyłonimy 16 zwycięskich drużyn. Ta elita będzie grać w fazie grupowej i pucharowej, z której wyłonimy mistrza danej edycji Fify. Można tutaj zastosować podobną metodę losowania lub skorzystać z systemu jakim były rozgrywane Mistrzostwa Europy w 2004 roku.

Warto podczas każdego turnieju prowadzić statystyki, na przykład kto ile strzelił goli, kto ile wygrał meczów czy kto jaką drużyną grał najwięcej, wszystko zależy od Waszej wyobraźni, a po zakończeniu całego tego wielkiego turnieju będziemy mieć dowód na piśmie, kto ostatecznie okazał się lepszy. W najnowszej edycji Fifa 20 mamy możliwość grania w trybie Volta, polecam z tej opcji futsal i konkurowanie w tym właśnie formacie. Mniejsza liczba graczy na boisku oraz sam mniejszy wymiar pola gry dodatkowo zaostrzą rywalizację, która może trwać nawet kilka miesięcy.

Dodaj komentarz